SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 9344518
*
nr 934 4518
Bestick
nysilver, två olika modeller
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:32:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 21:45:54
1
200 kr
9/1 20:04:32
2
200 kr
9/1 20:04:32
1
200 kr (Budbetjänt)
9/1 20:05:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick matbestick nysilver pläter silver två olika modeller ädelmetall
-
9005 Bestick
55 delar, Vasa, nysilver, 12 matknivar, 12 efterrä..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15
-
2036 Bestick
silver, 27 delar. Vikt: 1000 gr brutto
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:35
-
2021 Bestick
silver, Rosenholm, 23 delar, 6+ 6+ 6+ 4+ 1 delar. ..//
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:07
-
9218 Bestickuppsätt..
100 del ca, CG Hallberg, Nysilver. Längd: 10-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:20
-
2020 Bestickuppsätt..
20 delar, Förgyllt silver, Georg William Adams, Lo..//
Aktuellt bud: 6.800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:41
-
9227 Bestickuppsätt..
49 delar, silver, Ceson. 18 dessertgafflar, 28 des..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:27
*
Bestick
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4518
Bestick
nysilver, två olika modeller
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 21:45:54 | 1 | 200 kr |
9/1 20:04:32 | 2 | 200 kr |
9/1 20:04:32 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
9/1 20:05:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick matbestick nysilver pläter silver två olika modeller ädelmetall
-
9005 Bestick
55 delar, Vasa, nysilver, 12 matknivar, 12 efterrä..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15 -
2036 Bestick
silver, 27 delar. Vikt: 1000 gr brutto
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:35 -
2021 Bestick
silver, Rosenholm, 23 delar, 6+ 6+ 6+ 4+ 1 delar. ..//
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:07
-
9218 Bestickuppsätt..
100 del ca, CG Hallberg, Nysilver. Längd: 10-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:20 -
2020 Bestickuppsätt..
20 delar, Förgyllt silver, Georg William Adams, Lo..//
Aktuellt bud: 6.800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:41 -
9227 Bestickuppsätt..
49 delar, silver, Ceson. 18 dessertgafflar, 28 des..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:27